דיבור חדש- שבוע לקידום מחלוקת בונה

תכנים

עובדות חשובות על הליך הגישור

ארגון: מוזאיקה- המרכז לישוב סכסוכים בהסכמה

העיקרון המוביל את הגישור הינו עקרון ה  WIN-WIN- המפורסם-  הגעה לפתרון האופטימאלי עבור כל הצדדים לסכסוך. הצדדים הם אלו שמחליטים ומעצבים את ההסכמות בגישור בהנחיה מקצועית של מגשרים מוסמכים. לכן, פתרונות המושגים באמצעות גישור הם פתרונות יצירתיים שנותנים-  מענה לצרכים האמיתים של המגושרים, וזאת בשונה ממענים שיכול לתת שופט או בורר.

לצדדים שליטה בתהליך- הליך הגישור הינו וולונטרי (רצוני), מתנהל בהסכמה הדדית, וכל אחד מהצדדים יכול להפסיקו בכל עת. בגישור ישנה אפשרות להתבטא בצורה חופשית ובאווירה מכבדת והצדדים יכולים להביע את עמדותיהם, חששותיהם ורצונותיהם.

הסכם עם תוקף- ההסכמות שהצדדים מגיעים אליהן מועלות על הכתב להסכם מסודר עליו ניתן לקבל תוקף פסק דין.

הליך הגישור הינו סודי וחשאי- המגשרים מתחייבים לשמור על סודיות המידע של כל צד בהתאם לבקשתו במהלך הגישור. בנוסף, גם אם הצדדים אינם מגיעים להסכמות ומחליטים להתדיין בבית משפט, לא ישמשו דברים שנאמרו בגישור כראייה בבית המשפט, ולא ניתן יהיה לזמן את  המגשר למתן עדות.

הליך שמשמר ובונה מערכות יחסים-  מכיוון שסכסוכים רבים מתקיימים במסגרות בהם אנו ממשיכים לקחת חלק גם לאחר סיום הסכסוך (משפחה, שכונה, מקום עבודה ועוד), הליך הגישור שם דגש גם על טיפול בסוגיית מערכת היחסים שבין המגושרים.

באדיבות מוזאיקה- המרכז לישוב סכסוכים בהסכמה                                       

בפייסבוק: מוזאיקה- המרכז ליישוב סכסוכים